Wakacyjna egzotyka

Wakacyjna egzotyka

with Brak komentarzy

Dzisiejszy dzień dał piękną okazję do obcowania z odrobiną egzotyki (prawie jak na Bora-Bora), tym razem dla jednego z naszych rozmówców a egzotycznym okazał się nasz duet. W lipcu pracujemy, ale po dzisiejszym porannym spotkaniu w sympatycznym gronie przedsiębiorców w Łodzi a przed kolejną rozmową w tym dniu, znaleźliśmy czas na odwiedzenie lokalnego bazarku z warzywami, który był na trasie naszego przejazdu. Poza wieloma innymi zaletami warzywa są przecież ważne także dla sprawnego funkcjonowania mózgu ze względu na przeciwzapalne działanie zawartych w nich flawonoidów. Kupiliśmy pietruszkę (zawierającą apigeninę), seler (źródło apigeniny i luteoliny), piękny szczypior wraz z cebulą (źródło kwercetyny) i jeszcze kilka innych warzywnych zdobyczy.

Fakt, byliśmy dość schludnie ubrani, mieliśmy własne torby na zakupy, no i ucięliśmy sobie pogawędkę z panem, który sprzedawał nam warzywa – o niedostatku owoców i warzyw już drugi rok z rzędu, o zmianach klimatu, o tym, że pan był kiedyś w Iraku i jak tam było. Życzliwie, z uśmiechem i zainteresowaniem. Dodam, że mówiliśmy po polsku, bez żadnych regionalizmów i akcentów.

Na pożegnanie usłyszeliśmy pytanie: „A wy to z jakiego kraju jesteście”?

Niewątpliwie, życzliwe, nieoceniające zaciekawienie też jest dobre dla mózgu. Przecież to dzięki niemu możemy dostarczać naszym mózgom niezbędnej do ich sprawnego działania różnorodnej impulsacji poprzez zróżnicowaną aktywność fizyczną, bogactwo interakcji  społecznych, czytanie książek czy podróżowanie. Dzięki niemu mamy szansę utrzymać zróżnicowaną dietę, zabezpieczającą nas przed niedoborami. Dzięki niemu możemy być mniej narażeni na stres, który niszczy neurony.

Polecamy wszystkim, nie tylko w trakcie wypadów na bazarek!

Zostaw Komentarz